Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Telefonla Sesli ve Görüntülü Görüşme İçin Gerekli Evraklar | Telefonla Görüşme Esasları
  17.08.2022

  Menemen T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzca Akıllı Teknolojilerin Ceza İnfaz Kurumlarına Entegrasyonu Projesi (ACEP) kapsamında Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimi ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Yönetmelik’in 74. Maddesi gereğince görüntülü ve sesli telefon görüşmeleri yapılmaktadır.

   

  Hükümlü/tutuklunun Telefonla Görüşme Yapabilmesi İçin Gerekli Evraklar

  1-Bayi onaylı(Islak imzalı ve kaşeli) üzerinde TC kimlik numarası bulunan abonelik sözleşmesi

  2-Hat sahibinin kimlik fotokopisi

  3-Son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf 

   

  Bu evraklar elden teslim edilebilir veya PTT aracılığıyla kargo/APS yoluyla gönderilebilir.

   

  Telefonla Görüşme Esasları

  1-Hükümlü/tutuklunun yakınının sesli veya görüntülü görüşme yapabilmesi için yukarıda belirtilen belgeleri kurumumuza göndermesi gerekmektedir. Gönderilecek belgelerde kurumumuzdaki yakınıyla akrabalık bağının tespit edilebilmesi gerekmektedir. Akrabalık bağının tespit edilememesi halinde belgeler işleme alınmayacaktır.

  2-Hükümlü/tutuklulara bir yakını için sadece bir mobil hat numarası kaydedilecektir. Hükümlü/tutuklunun bir yakınına ait ikinci bir mobil hat numarasını sistem kabul etmeyecektir.

  3-Hükümlü/tutukluların telefonla görüşme gün ve saati bulunmamakta olup koğuş içinde bulunan kabinlerde görüşme yapan hükümlü/tutuklular kendi belirledikleri zamanlarda telefon görüşmesi yapmaktadır. 

  4-Görüntülü görüşme yapılabilmesi için hükümlü/tutuklu yakınının cep telefonunun uygulama mağazasından Türk Telekom A.Ş. tarafından geliştirilen e-Görüş uygulamasını indirmesi ve uygulamayı açarak aktivasyon yapması gerekmektedir.

   

  e-Görüş Mobil Uygulaması Hakkında Dikkat Edilecek Hususlar

  1-Aynı numara üzerinden en fazla üç kez otomatik aktivasyon yapılmaktadır. Bu sebeple uygulamanın hata vermesi halinde e-Görüş mobil uygulaması cep telefonundan kaldırılmamalıdır. Uygulamanın kaldırması ve yeniden yüklemesi halinde bir aktivasyon hakkı düşecektir. Uygulamadaki hatanın Türk Telekom A.Ş. tarafından düzeltilmesi beklenmelidir.

  2-Mobil uygulamanın en son sürümünün yüklü olduğu (bekleyen güncelleme olmadığı) cep telefonu uygulama mağazasından kontrol edilmelidir.

  3-Görüntülü görüşme, e-Görüş mobil uygulamasıyla internet üzerinden yapıldığı için hükümlü/tutuklu yakınının stabil bir internet bağlantısına sahip olması gerekmektedir. Hükümlü/tutuklu yakınının görüntülü görüşme sırasında düzgün bir internet bağlantısına sahip olmaması halinde sağlıklı bir görüşme yapılamayabilir.

  4-Cep telefon değişikliği veya programı silip yükleyerek aktivasyon hakkı tükenen hükümlü/tutuklu yakını, yeni aktivasyon izni tanımlanması talebini içeren dilekçesikimlik fotokopisi ile varsa mazeretini belgeyecek dökümleri ekleyerek kurumumuza fiziki olarak göndermesi gerekmektedir.

  5-Aktivasyon hakkı tanımlanması talepleri, hükümlü/tutuklu yakınlarının gönderdiği belgeler dikkate alınarak kurum idaresince değerlendirilecektir. Mazeretin yeterli görülmemesi halinde talepler kabul edilmeyecektir. Bu durumda hükümlü/tutuklu ile yakınları sesli görüşme yapabileceklerdir.

   

  e-Görüş Mobil Uygulaması İndirme Kılavuzu

   

  Telefon Görüşü için ATM'den Para Yatırma İşlemlerine Dair Açıklama İçin Tıklayınız.

  Adres

  Hatundere Mah. Hatundere Cad. Cezaevi Sitesi No:100 İç Kapı No:1 Menemen/İZMİR Posta Kodu:35660

  Telefon

  0 232 507 10 50- (52) - 0 232 835 40 72 - 0 232 835 40 73

  Fax : 0 232 507 10 51

  E-Posta

  menemen.ttcikisaretadalet.gov.tr